
Fotovoltaïsche installaties kunnen op alle soorten hellende daken worden geplaatst: dakpannen, leien, golfplaten, zinkplaten, ... Voor dit soort daken stelt Soltis meestal voor de modules er bovenop te plaatsen. Het is echter eveneens mogelijk de modules in te bouwen. In dit geval wordt de installatie duurder en kan het 's zomers warmer worden in huis.
Voorbeeld van dak met dakpannen
Op platte daken kunnen de installaties volgens verschillende technieken uitgevoerd worden. Meestal worden de bevestigingsstructuren van ballast voorzien. Wanneer de structuur van het gebouw dat niet mogelijk maakt, zijn er andere oplossingen mogelijk die geen of weinig ballast vereisen. Enkele van die oplossingen zijn Scirocco van Hb Solar of het T10-systeem van Sunpower.
Een andere mogelijkheid blijft de originele oplossing van het Solyndra-systeem (zie hierboven).
De fotovoltaïsche systemen kunnen op een gevel worden aangebracht. In dat geval wordt er een bevestigingsstructuur voorzien die zorgt voor een optimale hellingsgraad van de modules. Het is ook mogelijk de modules vlak tegen de gevel aan te brengen (dus zonder hellingsgraad). In dat geval moet men wel rekening houden met belastings- en productiebeperkingen.
Voorbeeld van dakbedekking met leien